Wycieczka do miejscowości w naszym kraju

Nie polecam siedzenia w domu ani ciągłego ślęczenia przy garach w kuchni. Trzeba robić jakąś rzecz dla własnej przyjemności, aby nie popaść w rutynę, ponieważ to nic miłego. W okresie zimowym stany depresyjne dopadają nas znacznie częściej niż latem. A ludzie młodzi z łatwością dają się takim nastrojom. Osobiście staram się zapobiegać takiej smutnej aurze. Właśnie dlatego planuję sobie wolne weekendy. Jeżeli w naszej miejscowości nie ma nic ciekawego to polecam wycieczki. Koszt jazdy wyniesie nas dosłownie grosze, ponieważ aktualnie działa duża ilość firm przewozowych, które oferują wiele rabatów i atrakcyjne ceny. W ten weekend wyruszam do pięknego miasta książąt polskich, a mianowicie do Krakowa. Przez jakiś czas planowałam tą wycieczkę. To myślę świetny pomysł na walkę z nudą. Wyszukiwałam przeróżne hostele kraków i jeden spodobał mi się najbardziej – sprawdź jaką posiada ofertę – kraków noclegi centrum .

Co najlepiej zwiedzić?

Niepowtarzalnych zabytków w Krakowie jest wiele, także nudę narzekać nie wypada. W większości hostele kraków znajdują się blisko centrum, więc do każdego miejsca dotrzemy bez najmniejszego kłopotu. Ja na pewno pospaceruję po rynku, wejdę do Kościoła Mariackiego, przejdę przez Sukiennice, kupię sobie coś na pamiątkę, na dodatek pójdę na planty, pójdę na żydowski rynek, na Wawel, podejdę do smoka. Posiłek zjem w jakiejś nietypowej knajpce, i na bank spróbuję oscypka i zaopatrzę się krakowskie ciapy do domu. W Krakowie widok jest cudowny, zwłaszcza z kopców, które, trzeba zwiedzić. I dodatkowo jeszcze muzea. Można chodzić po mieście ile chcemy, też nocą, bo hostele kraków są otwarte cały czas.

Jak i kiedy zarezerwować pokój?

Bardzo szybko wyszukałam sobie pokój. Najlepiej jest szukać hostel pisząc do wyszukiwarki: kraków noclegi centrum. Robiłam to w taki sposób i wyszły mi oferty świetnych hosteli obok samego Wawelu i to nie tak drogie. Najważniejsza jest kwestia higieny, wymiany poszewek i prześcieradła, a też dostępu do łazienki. Najlepiej, jakby mieściła się ona w pokoiku. Po prostu warunki muszą wystarczające, a jak można się domyślić, niektóre hostele kraków są troszkę zaniedbane, ale to dotyczy dalszych zakamarków miasta.

Dużo więcej o turystach w naszym kraju dowiesz się tutaj:
http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/kultura-turystyka-sport/turystyka/turysci-w-bazie-noclegowej-wrzesien-2014-r-,5,25.html .