Jakie zajęcie wybrać na wakacjach?

Wszyscy lubimy okres wakacyjny, gdy możemy zregenerować siły lub spędzić czas ze znajomymi.

– W ostatnim czasie myślałam nad tym, gdzie tego lata wyruszyć.

– Zazwyczaj selekcja miejsca rozgrywa się terenów górskich albo morza.

– Dużo jest zależne od gdzie wolimy spędzić czas.

– Jeśli kochamy pluskać się w wodzie i opalać się na plaży to lepszą opcją jest kierunek północny.

– Zaś jak lubimy aktywnie spędzać czas to wypad w góry będzie lepszy.

– Ja osobiście preferuję Bałtyk, bo możliwości jest więcej. Niedawno dowiedziałam się o ciekawej dyscyplinie sportowej którą jest coś podobnego do surfingu – kitesurfing. Do tego zadania konieczna jest woda i kitesurfing deska, w jaką zaopatrzyć się można odwiedzając sklep kite . Na dodatek wymagany jest specjalistyczny sprzęt i strój.

Czym jest ta dziedzina sportu?

Kitesurfing jest nową dziedziną sportową, która ostatnio przyciąga rzeszę zaciekawionych osób. W tej dziedzinie sam wiatr nie wystarcza, ale na dodatek wiszący nad nami wysoko latawiec. Do poruszania się służy nam kitesurfing deska, z tym, że ma ona mniejsze rozmiary niż wszystkim znana deska. Ta dziedzina sportu dostepna jest dla wszystkich. Trzeba tylko mieć wagę nie mniejszą niż 40 kg i być sprawnym. Innych przeciwwskazać nie ma. Pływając trzeba być ostrożnym. Praktykowanie tej dziedziny nie jest trudną rzeczą, lecz pierwsze lekcje powinny odbyć się na nauczycielem. Trener powie nam, jaka kitesurfing deska jest na początek najlepsza oraz jaki strój wybrać.

Gdzie kupić odpowiednie do tego sportu sprzęty?

Działa kilka sklepów, które prezentują w swojej ofercie sprzęt do kitesurfingu. Jednym z nich jest sklep kite, który oferuje mnóstwo sprzętów, przykładowo plecaki, latawce, odpowiednie stroje, pokrowce, bary, zestawy do treningu, akcesoria i mnóstwo innych. To, co jest konieczne to kitesurfing deska oraz latawce. Barwę deski można sobie wybrać, a jest ich bardzo dużo. Da się zamówić sobie ciekawy wzór.

Dużo więcej o sporcie przeczytasz tuhttp://www.msport.gov.pl/odznaka–za-zaslugi-dla-sportu- .